Toyota C-HR dźwięk doskonały

Cztery lata pracy nad akustyką w modelu C-HR przełożyły się na dźwięk, który zachwyca czystością i mocą.

Toyota C-HR wprowadza do segmentu crossoverów jakość dźwięku na najwyższym poziomie. Zapewnia ją specjalnie opracowany do tego modelu system nagłośnienia klasy premium marki JBL. Składają się na niego 8- kanałowy wzmacniacz stereo o mocy 576 wat oraz 9 głośników, w tym dwa niedawno opatentowane wysokotonowe głośniki tubowe.

Nagłośnienie Toyoty C-HR powstało w ścisłej współpracy z inżynierami producenta systemów audio – JBL.

Brali oni udział w projektowaniu wnętrza samochodu już od wczesnych etapów tego procesu. Dzięki temu system został tak dostrojony, aby dźwięk, odbijając się od różnych powierzchni we wnętrzu auta, tworzył optymalną przestrzeń akustyczną.

Oprócz dwóch 25-milimetrowych tubowych głośników wysokotonowych z kierownicami fal dźwiękowych, z przodu Toyoty C-HR umieszczono dwa głośniki 80mm o szerokiej charakterystyce kierunkowej oraz dwa 17 centymetrowe subwoofery, zaś z tyłu dwa 15-centymetrowe głośniki szerokopasmowe i 19-centymetrowy subwoofer w 10-litrowej obudowie z bass-refleksem. System audio JBL klasy premium, dostępny w połączeniu z nawigacją, obsługuje pliki dźwiękowe z kompresją bezstratną.

Współpraca Toyoty z JBL trwa od 1996 roku i jest sukcesywnie rozszerzana. Cenione przez zawodowych muzyków i dźwiękowców systemy audio JBL wykorzystywane są w najsłynniejszych salach koncertowych, studiach nagrań kinach i na stadionach na całym świecie.

80% koncertów na żywo, 70% studiów nagraniowych i 90% kin z certyfikatem THX korzysta z technologii JBL.