Simple Intelligent Parking Assist (SIPA)

System automatycznego parkowania sam wykryje wolną przestrzeń i wprowadzi samochód prostopadle lub równolegle na wybrane miejsce parkingowe, wykorzystując ultradźwiękowe czujniki umieszczone w przednim i tylnym zderzaku.

Road Sign Assist (RSA)

Układ rozpoznawania znaków drogowych korzysta z czułej kamery i technologii Toyota Safety Sense, aby rozpoznawać i wyświetlać na ekranie samochodu informacje o ograniczeniach prędkości czy ostrzeżenia o warunkach pogodowych.

Pre-Collision System with Pedestrian Detection (PCS+PD)

Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z systemem wykrywania pieszych ostrzega o zagrożeniach, wspomaga hamowanie, a w razie braku reakcji ze strony kierowcy sam zatrzymuje auto. Dodatkowa funkcja pozwala mu z dużą dokładnością wykrywać niezmotoryzowanych uczestników ruchu, którzy pojawią się przed autem.

Automatic Hight Beam (AHB)

System automatycznych świateł drogowych monitoruje natężenie światła wokół pojazdu i wykrywa nadjeżdżające z naprzeciwka auta. W odpowiednim momencie zmienia oświetlenie na właściwe w danej sytuacji, ze świateł drogowych na mijania lub odwrotnie, zapewniając maksymalną widoczność podczas jazdy w nocy.

Lane Departure Alert with Steering Control (LDA+SC)

Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy określa pozycję auta względem linii na jezdni, wykorzystując do tego czułą kamerę. Jeśli Twój pojazd zacznie przekraczać linię bez użycia kierunkowskazu, system wyemituje ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne na ekranie TFT, a w przypadku braku reakcji sam skoryguje tor jazdy.

Adaptive Cruise Control (ACC)

Aktywny tempomat adaptacyjny to udoskonalona wersja zwykłego tempomatu utrzymującego stałą zdalną prędkość jazdy. ACC korzysta ze specjalnego bardzo dokładnego radaru, który dzięki elektronicznej kontroli gazu i hamulca pozwala na utrzymanie ustalonego dystansu do samochodu jadącego z przodu.

 

Blind Spot Monitor (BSM)

System monitorowania martwego pola w lusterkach pozwala na bezpieczną zmianę pasa ruchu. Jeśli tylne czujniki wykryją pojazd znajdujący się w martwym polu, na odpowiednim lusterku bocznym zaświeci się wskaźnik ostrzeżenia.

Rear Cross – Trafic Alert (RCTA)

System ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu wykorzystuje czujnik radarowy układu monitorującego martwe pola z tyłu samochodu. Dzięki temu ostrzega o zbliżających się pojazdach podczas wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego.

 

  • toyota-c-hr-galeria-06-full_tcm-1015-850665
  • toyota-c-hr-galeria-04-full_tcm-1015-850641
  • toyota-c-hr-galeria-01-full_tcm-1015-850635
  • Toyota C-HR zachwyca na naszych drogach
  • Toyota C-HR to dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal
  • Toyota C-HR to samochód, który wyprzedza marzenia
  • toyota-c-hr-galeria-03-full_tcm-1015-850639
  • item-7
  • item-9